Kamera cofania – na co zwrócić uwagę?

Cofanie na parkingu może okazać się bardzo trudne z tego względu, że mamy ograniczone pole widzenia. Dużym utrudnieniem jest posiadanie dużego samochodu, którym wykonywanie poszczególnych manewrów może być bardzo trudne. Czym się kierować przy zakupie kamery do cofania?

Parametry zazwyczaj w przypadku każdej kamery będą dość podobne. Warto się zainteresować tymi, które będą przekazywały obraz w najwyższej jakości. Musi być czytelny, aby uniknąć stłuczki na zatłoczonym parkingu. Klasyczne kamery są na ten moment najpopularniejsze, które można przymocować tam gdzie najwygodniej. Godne uwagi są te, które posiadają bezprzewodowy moduł.

Każda z nich połączona jest ze światłami cofania dzięki czemu włącza się automatycznie tuż po wrzuceniu biegu wstecznego w samochodzie. Najważniejszym elementem jest jednak ekran na którym musi być widać cały obszar cofania. Dlatego zwykle małe monitory są sprzedawane oddzielnie niż sama kamera. Wiele nowoczesnych aut posiada już wbudowany zestaw multimedialny. Zwykłe lusterko często nie wyłapuje całego obszaru cofania i jesteśmy zdani tylko na własną intuicję.

Przy cofaniu trzeba uważać, żeby nie zahaczyć o inne auto. Najlepiej się zainteresować modelem kamery, które umieścimy najlepiej na lusterku. Taką kamerą jest chociażby Xblitz Park view i jest dostępna na https://www.solve24.pl/xblitz-park-view-rejestrator-jazdy-i-kamera-cofania-na-lusterko-kamera-przod-i-tyl-p-593.html. Warto zwrócić uwagę na urządzenia typu 3 in 1. W skład zestawu wchodzi lusterko, rejestrator oraz kamera. Rozwiązuje to problem dokupienia odpowiednich komponentów. Urządzenie powinno przesyłać obraz z prędkością co najmniej 30 klatek na sekundę. Kąt padania jest również bardzo ważny. Kamera powinna także posiadać pewny czujnik, który sygnalizuje o potencjalnym zderzeniu. Jednak jak w przypadku każdej kamery jest problem zasilania. Ten akurat wykorzystuje gniazdo zapalniczki.

Jeśli parkowanie nie jest mocną stroną to z pewnością urządzenie okaże się przydatne. Wiele samochodów posiada je już w swoim wyposażeniu. Oferta dostępnych urządzeń jest naprawdę ogromna.